Măsura de carantină zonală se prelungește cu 7 zile pentru comuna ilfoveană Mogoșoaia, începând cu data de 07.04.2021, ora 22:00

Ca urmare a analizei de risc efectuată de către Direcția de Sănătate Publică a județului Ilfov și a avizului Institutului Național de Sănătate Publică, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ilfov a adoptat în ședință extraordinară Hotărârea nr. 81 din 31.03.2021 privind propunerea prelungirii măsurii de carantinare zonală pentru comuna Mogoșoaia, cu satul aparținător Mogoșoaia, județul Ilfov.

Propunerea a fost înaintată către Centrul Național de Coordonare și Conducere a Intervenției în vederea emiterii ordinului Comandantului Acțiunii.

Luând în considerare cele de mai sus, șeful DSU, Secretar de Stat dr. Raed Arafat, a emis OSDSU nr. 6921 din 07.04.2021 privind prelungirea carantinei zonale pentru comuna Mogoșoaia, județul Ilfov, începând cu data de 07.04.2021, ora 22:00, pentru o perioadă de 7 zile, până la data de 14.04.2021 ora 22:00.

Vă rugăm să respectați măsurile obligatorii impuse tuturor persoanelor care se află permanent în localitatea carantinată sau care tranzitează zona carantinată!

Modele declarație pe propria răspundere

Modelul declarației pe propria răspundere pentru toate localitățile, indiferent de rata de incidență (nivelul de răspândire a virusului)

Modelul adeverinței de la angajator pentru toate localitățile, indiferent de rata de incidență (nivelul de răspândire a virusului)

Modelul declarației pe propria răspundere pentru localitățile care depășesc rata de incidență de 4 ‰ (necesar a fi folosite pentru zilele de vineri, sâmbătă și duminică), respectiv 7,5 ‰ (necesar a fi folosite în toate zilele săptămânii)