ANUNT PUBLIC PRIVIND DEPUNEREA SOLICITARII DE EMITERE A ACORDULUI DE MEDIU

ELEMENT DISTRIBUTION CENTER faza doi S.R.L, anunta publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: “CONSTRUIRE HALA DEPOZITARE ŞI SPATII ADMINISTRATIVE (DC4), UTILITĂŢI, AMENAJARE INCINTĂ, ÎMPREJMUIRE ŞI ORGANIZARE ȘANTIER ” propus a fi amplasata în județul Ilfov, oraș Buftea, strada Răsăritului (dn7), km 16.

Informațiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul A.P.M. Ilfov din București, str. Aleea Lacul Morii nr. 1, sector 6 si la sediul titularului ELEMENT DISTRIBUTION CENTER faza doi S.R.L din oraș Otopeni, strada 1 Mai nr. 78k, parter, camera 2, județul Ilfov, in zilele de luni – vineri, intre orele 9 – 12. Observațiile publicului se primesc la sediul A.P.M.. Ilfov.

Premierea Grupei de fotbal 2004-2005 de către primarul Pistol Gheorghe

Vineri, 19 iulie 2019, a avut loc, la Stadionul Orășenesc „Constantin Bălălău” din Buftea, premierea Grupei de fotbal 2004-2005, antrenată de Nuță Sorinel.

Este vorba despre aceeași grupă care a reprezentat Buftea și România la turneul internațional din Franța, dar care, de această dată, a fost premiată de autoritățile locale din Buftea, respectiv de primarul Gheorghe Pistol, pentru ocuparea Locului I în cadrul campionatului organizat de Asociația Județeană de Fotbal Ilfov.

Stadionul „Constantin Bălălău” a fost așadar locul de desfășurare, tribunele fiind pline ca în ziua unui derby. Părinți, prieteni, rude, au venit cu mic- cu mare să-și felicite favoriții.

Evenimentul a debutat cu intonarea Imnului Național, onoare care i-a revenit tenorului de talie mondială Robert Nagy, directorul Centrului Cultural Buftea. A urmat o scurtă alocuțiune susținută de primarul Gheorghe Pistol, după care fiecare sportiv, antrenorul Sorinel Nuță și antrenorul portarilor, Constantin Belo au fost premiați. S-a cântat, s-a dansat, s-au făcut sute de poze, s-au aruncat confetti, fumigene șamd, ca la o adevărată sărbătoare a unor adevărați campioni.

Dar mai bine să lăsăm fotografiile să relateze firul evenimentului

Sursa: ASVOINTA.ro