Primăria orașului Buftea acționează pentru identificarea și sancționarea celor responsabili de poluarea sesizată de cetățenii orașului (ca și în cazul incendiului de la fostele batale ale RomSuinTest Periș, din primăvară).

Domnul Gheorghe Pistol, primarul orașului Buftea,  a sesizat Garda de mediu: Comisariatul General și Comisariatul Județean Ilfov, solicitând măsuri urgente pentru stoparea poluării.

View Fullscreen
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support